Ten post będzie poświęcony innej rzeczy a dokładnie:
KOJEC DLA ŁAJKI
Kojec dla łajki powinien mieć fundament co najmniej pół metra w ziemi , lub tak jak mam ja można pod ziemią co najmniej 40 cm umieścić siatkę, jednak trzeba wtedy uważać , aby gdy pies dokopie się do siatki nie wystawały później żadne druty. Ten sposób u mnie się spisuje już od 3 lat i łajka nigdy z kojca mi nie uciekła.
Kojec psa powinien być dosyć duży gdyż łajka musi mieć dużo przestrzeni i ruchu.
Można powiedzieć że im większy kojec tym lepiej. Lecz myślę że dobrym wymiarem kojca jest: 6m x 8m.
Co powinno znajdować się w kojcu:
- 2 miski (na jedzenie i wodę...Lecz najlepsze będzie duże, czyste wiadro bo zwłaszcza w czasie upałów łajka musi mieć bardzo dużo wody, a czasem 2 l miska po prostu nie wystarcza)
- Buda .( Najlepiej ocieplana. Nie może być za duża żeby pies zima nie tracił ciepła. )
Pies w kojcu musi mieć sufit, ponieważ łajki mają skłonności do przeskakiwania nawet wysokich przeszkód. Dach w kojcu musi być pokryty papą aby gdy pada deszcz nie stukał tak jak o blachę.
Miałam kiedyś psa łajkę która potrafiła przeskoczyć 2.5 m ogrodzenie swojego kojca. Oczywiście nie każda łajka musi od razu przeskakiwać ogrodzenia.
Najlepszym podłożem dla łajki będzie żwir, który powinno się wymieniać co najmniej 3-4 razy do roku. Żwir nie brudzi sierści psów tak bardzo jak zwykły czarny piach.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.
W następnym poście Wyposażenie dla łajki będzie o szczotkach, z grzebykach i innych czyli jak usunąć stary podszerstek dorosłej łajce.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz